Digi- ja bisnesälyllä varustettu sisältö- ja sometoimisto

Tehtävämme on lisätä sinun yrityksesi löydettävyyttä, erottumista ja menestymistä virittämällä verkkobisnestä suunnitelmallisesti, laadukkaasti, kiinnostuneesti ja parhain mahdollisin keinoin.

Haluamme aina ensin kuunnella sinua. Jokaisella on nimittäin omanlaisensa tavoite ja tavoitteesta syntyy tarve tekemiselle. Vasta viimeiseksi määräytyvät keinot. Toteutuksen mallilla ei siis meidän mielestä ole muuta valintaperustetta kuin se, että setti istuu tavoitteeseen ja tarpeeseen. Toisinaan tehdään Facebook-kampanja ja joskus perustellumpaa on tuunata nettisivu konversiokoneeksi. Kuinka vaan, homma onnistuu meidän kauttamme.

Grapevine on virallinen Google Partner -yritys.

Grapevine Media Oy

  • Perustettu vuonna 2009
  • 8 vakituista somen ja verkon asiantuntijaa
  • 500 koulutustuntia vuodessa
  • Kymmeniä konseptointeja kuukausittain
  • Yli 30 jatkuvaa asiakkuutta
  • Sosiaalisen median pioneeri Suomessa
  • Mahdottoman mukava työpaikka
Avoimet työpaikat

9 / 10

Palvelun asiantuntevuus

4,5 / 5

Koulutusten keskiarvo

9 / 10

Suosittelun todennäköisyys

Grapevinen asiakastyytyväisyyskysely 1/2016

Grapevinen tiimi

Anu Laitila
koulutuspäällikkö
Koulutukset, konsultointi, myynti
+358 40 845 5021
anu.laitila@grapevine.fi


Marika Siniaalto
toimitusjohtaja
Konsultointi, koulutus, kehittäminen, myynti
+358 45 674 4768
marika.siniaalto@grapevine.fi

Virve Karinkanta
asiakkuuspäällikkö
Konseptit, koulutus, analytiikka, sisältöasiantuntija
+358 44 283 8210
virve.karinkanta@grapevine.fi

Anni Sarasti
asiakkuuspäällikkö
Projektijohtaminen, sisältöasiantuntija
+358 400 357 890
anni.sarasti@grapevine.fi

Jussi Saunamäki
tuotantopäällikkö, osakas
Tekniikka, visut, analytiikka, growth hacking
+358 50 522 5434
jussi.saunamaki@grapevine.fi

Mari Eskelinen
sosiaalisen median asiantuntija
Sisällöntuotanto, some-mainonta, some-kampanjoiden asiantuntija
+358 45 114 3400
mari.eskelinen@grapevine.fi

Inka Teräväinen
sosiaalisen median asiantuntija
Sisällöntuotanto, koordinointi
+358 40 827 9363
inka.teravainen@grapevine.fi

Maiju Hirvi
graafikkoharjoittelija
Visuaalinen suunnittelu, Kuvatuotanto
maiju.hirvi@grapevine.fi