Grapevine on strategisen markkinointi-
viestinnän kumppani aidosti digitaalisella sydämellä

Grapevine lyhyesti

  • Perustettu vuonna 2009

  • 100 % itsenäinen ja velaton

  • 500 koulutustuntia vuodessa

  • Kymmeniä konseptointeja kuukausittain

  • Yli 20 jatkuvaa asiakkuutta

  • Sosiaalisen median pioneeri Suomessa

  • Mahdottoman mukava työpaikka

Avoimet työpaikat

Kulttuurimme kulmakivet

Asiakkaamme ovat äänestäneet meidät kahdesti Vuoden Toimisto -finaaliin (2018 & 2019). Voit lukea lisää kilpailusta täällä.

Grapevine on virallinen Google Partner -yritys. Saat kauttamme esimerkiksi Google Ads (SEM-hakusanamainonta) sekä Google Analytics -palvelut.

9 / 10

Palvelun asiantuntevuus

4,5 / 5

Koulutusten keskiarvo

9 / 10

Suosittelun todennäköisyys

Koulutuspalautteiden keskiarvo

Miksi Grapevine on olemassa?

Haluamme rakentaa kestäviä ja merkityksellisiä yhteyksiä – ihmiseltä ihmiselle.

Grapevinen asiantuntijatiimi

Marika Siniaalto

Marika Siniaalto
toimitusjohtaja, digitaalisen markkinoinnin asiantuntija
+358 45 674 4768
marika.siniaalto@grapevine.fi

Jussi Saunamäki

Jussi Saunamäki
kehitysjohtaja & osakas
digitaalisen markkinoinnin asiantuntija
+358 50 522 5434
jussi.saunamaki@grapevine.fi

Virve Karinkanta

Virve Reinikka
asiakkuuspäällikkö, digitaalisen markkinoinnin asiantuntija
+358 44 283 8210
virve.reinikka@grapevine.fi

Pinja Lehtman

Pinja Lehtman
strategi, digitaalisen markkinoinnin asiantuntija
+358 44 7121 189
pinja.lehtman@grapevine.fi

Anni Sarasti

Anni Sarasti
asiakkuuspäällikkö, digitaalisen markkinoinnin asiantuntija
+358 400 357 890
anni.sarasti@grapevine.fi

Jenni

Jenni Föhr-Suomalainen
asiakkuuspäällikkö, digitaalisen markkinoinnin asiantuntija
+358 44 272 9216
jenni.fohr-suomalainen@grapevine.fi

Lyydia

Lyydia Kivelä
digitaalisen markkinoinnin asiantuntija
+358 44 732 8889‬‬
lyydia.kivela@grapevine.fi

Mari Eskelinen

Mari Eskelinen
digitaalisen markkinoinnin asiantuntija
+358 45 114 3400
mari.eskelinen@grapevine.fi

Maiju Hirvi

Maiju Hirvi
graafikko
+358 50 328 6038
maiju.hirvi@grapevine.fi

Maria Rautio

Maria Rautio
digitaalisen markkinoinnin asiantuntija
+358 50 553 5602
maria.rautio@grapevine.fi

Julia

Julia Riippi
digitaalisen markkinoinnin asiantuntija
+358 40 541 3096
julia.riippi@grapevine.fi

Julia

Pauliina Salonoja
digimarkkinoinnin junior-asiantuntija
+358 50 435 3067
pauliina.salonoja@grapevine.fi

Väinö

Väinö Seiro
digimarkkinoinnin junior-asiantuntija
+358 40 503 0920
vaino.seiro@grapevine.fi

Julia

Jesse Karjalainen
digimarkkinoinnin junior-asiantuntija
+358 44 757 1844
jesse.karjalainen@grapevine.fi