Haluamme olla alamme halutuin kumppani, jossa viihtyvät sekä asiakkaat että työntekijät

Grapevine lyhyesti

Perustettu vuonna 2009

500 koulutustuntia vuodessa

Kymmeniä konseptointeja kuukausittain

Yli 20 jatkuvaa asiakkuutta

Sosiaalisen median pioneeri Suomessa

Mahdottoman mukava työpaikka

Kulttuurimme

Tutustu Grapevinen asiantuntijoihin

Asiakkaamme ovat äänestäneet meidät kahdesti Vuoden Toimisto -finaaliin (2018 & 2019). Voit lukea lisää kilpailusta täällä.

Grapevine on virallinen Google Partner -yritys. Saat kauttamme esimerkiksi Google Ads (SEM-hakusanamainonta) sekä Google Analytics -palvelut.

MISSIO

Haluamme rakentaa kestäviä ja merkityksellisiä yhteyksiä – ihmiseltä ihmiselle.

9 / 10

Palvelun asiantuntevuus

4,5 / 5

Koulutusten keskiarvo

9 / 10

Suosittelun todennäköisyys

Grapevinen asiakastyytyväisyyskysely 1/2016

Grapevinen asiantuntijatiimi

Marika Siniaalto

Marika Siniaalto
toimitusjohtaja, digitaalisen markkinoinnin asiantuntija
+358 45 674 4768
marika.siniaalto@grapevine.fi

Pinja Lehtman

Pinja Lehtman
strategi, digitaalisen markkinoinnin asiantuntija
+358 44 7121 189
pinja.lehtman@grapevine.fi

Jussi Saunamäki

Jussi Saunamäki
kehitysjohtaja & osakas
digitaalisen markkinoinnin asiantuntija
+358 50 522 5434
jussi.saunamaki@grapevine.fi

Virve Karinkanta

Virve Reinikka
asiakkuuspäällikkö, digitaalisen markkinoinnin asiantuntija
+358 44 283 8210
virve.reinikka@grapevine.fi

Anni Sarasti

Anni Sarasti
asiakkuuspäällikkö, digitaalisen markkinoinnin asiantuntija
+358 400 357 890
anni.sarasti@grapevine.fi

Jenni

Jenni Föhr-Suomalainen
asiakkuuspäällikkö, digitaalisen markkinoinnin asiantuntija
+358 44 272 9216
jenni.fohr-suomalainen@grapevine.fi

Lyydia

Lyydia Kivelä
digitaalisen markkinoinnin asiantuntija
+358 44 732 8889‬‬
lyydia.kivela@grapevine.fi

Mari Eskelinen

Mari Eskelinen
digitaalisen markkinoinnin asiantuntija
+358 45 114 3400
mari.eskelinen@grapevine.fi

Maiju Hirvi

Maiju Hirvi
graafikko
+358 50 328 6038
maiju.hirvi@grapevine.fi

Maria Rautio

Maria Rautio
digitaalisen markkinoinnin asiantuntija
+358 50 553 5602
maria.rautio@grapevine.fi

Julia

Julia Riippi
digitaalisen markkinoinnin asiantuntija
+358 40 541 3096
julia.riippi@grapevine.fi

Julia

Pauliina Salonoja
digimarkkinoinnin junior-asiantuntija
+358 50 435 3067
pauliina.salonoja@grapevine.fi

Väinö

Väinö Seiro
digimarkkinoinnin junior-asiantuntija
+358 40 503 0920
vaino.seiro@grapevine.fi

Julia

Jesse Karjalainen
digimarkkinoinnin junior-asiantuntija
+358 44 757 1844
jesse.karjalainen@grapevine.fi